شرکت تجهیزات نقشه برداری فدک نماینده انحصاری SingularXYZ در ایران

توتال استیشن

توتال استیشن نوعی ابزار نوری / الکترونیکی است که در تهیه ی نقشه ی اراضی، برداشت جزییات و پیاده کردن دقیق عوارض کاربرد دارد. با ورود دستگاه هاى اپتيک الکترونيکى به عرصه نقشه بردارى به تدريج منشور جاىگزين شاخص شده و بدين ترتيب علاوه بر سادگى کار عامل دستگاه و نويسنده، سرعت و دقت بيشترى نيز تضمين شده است. همچنين پس از توليد اطلاعات، امکان انتقال سريع و دقيق به رايانه فراهم مى شود.
توتال استیشن دوربین نقشه برداری چیست توتال استیشن تجهیزات نقشه برداری سینگولار گیرنده جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz total station

فهرست مطالب

دوربین نقشه برداری ( توتال استیشن ) چیست؟

توتال استیشن لایکا TS06 دوربین نقشه برداری
دوربین توتال استیشن

 

دوربین مساحی / نقشه برداری ( Total Station) نوعی ابزار الکترونیکی / اپتیکی بوده که در نقشه برداری امروزی برای برداشت جزئیات و پیاده کردن دقیق عوارض بر روی زمین استفاده می شود. خروجی داده های توتال استیشن ها توسط کامپیوتر های خارجی قابل خواندن هستند و فرآیند نقشه کشی زمین ها را برای انسان راحت تر کرده اند.

 

دسته بندی توتال استیشن

معادل انگلیسی دوربین نقشه برداری

معادل انگلیسی دوربین نقشه برداری عبارت TST : Total Station Theodolite و EDM : Electronic Distance Measurement می باشد که نمایانگر ترکیبی از تئودولیت الکترونیکی، فاصله یاب الکترونیکی و نرم افزار قابل اجرا در کامپیوتر است.

 

کاربردهای توتال استیشن

 

در حقیقت دوربین های نقشه برداری هر 3 عمل ترازیابی، زاویه سنجی و همچنین فاصله یابی را به صورت همزمان انجام می دهند در نتیجه به کمک این دستگاه می توان زوایا و فاصله های بین دستگاه و نقاط مورد نظر را تعیین نمود.
بیشتر توتال استیشن ها از یک منشور شیشه ای به عنوان منعکس کننده ی سیگنال EDM استفاده می کنند و به همین علت برد کارایی و فاصله یابی آن ها تا چندین کیلومتر نیز می رسد؛ از طرف دیگر بعضی دوربین ها بدون رفلکتور بوده و فقط می توانند اشیائی با رنگ روشن را تا فاصله ی چند صد متری خود شناسایی و فاصله شان را اندازه گیری کنند.

 

نقشه برداری معدن

توتال استیشن ها ابزار اصلی بررسی در نقشه برداری داخل معدن ها هستند. به کمک این دوربین ها می توان فاصله ی دقیق تا دیواره های تونل ها، کف و سقف را اندازه گرفت.

 

ساختمان سازی

از دوربین های نقشه برداری در مراحل مختلفی از ساختمان سازی می توان بهره برد، از جمله : طراحی و شناخت اولیه از زمین، پیاده سازی فوندانسیون، گود برداری و جانمایی راه پله و آسانسور، بازسازی و تغییرات اعمال شده پس از ساخت و ساز و…
در کنار موارد گفته شده این دستگاه در حوزه هایی مانند نقشه برداری صنعتی، هواشناسی، شرکت های بیمه و اداره پلیس برای بازسازی صحنه حادثه و جرم نیز استفاده می شود.

 

توتال + GPS

 

در بعضی از دوربین های نقشه برداری فناوری GPS  و توتال با هم ترکیب شده اند که بتوان در یک دستگاه از تکنولوژی هر دو آنها استفاده کرد. در ترکیب این دو فناوری سعی در بهره وری حداکثری از مزایا و اجتناب از تاثیر معایب هر دستگاه شده است.

 

دسته بندی GPS

 

انواع توتال استیشن

 

توتال استیشن سینگولار توتال استیشن سینگولار توتال استیشن سینگولار توتال استیشن سینگولار

 

 

 

فهرست مطالب

نرم افزار ها

گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz Y1
SingularSurv
نرم افزار نقشه برداری جی پی اس مولتی فرکانس گیرنده مولتی فرکانس survey master
Survey Master
گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz Y1
SurPro
گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz Y1
نرم افزار کابل های تخلیه
گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz Y1
X-Survey

دستور العمل ها

طرح فروش اشتراکی

این طرح تخفیفی برای گیرنده های GPS فعال بوده و در صورت خرید یک GPS شما تخفیفی برای 3 گیرنده از ما دریافت می کنید.

شما تنها با تکمیل کردن فرم زیر بعد برای GPS مورد نظر خود می توانید از این تخفیف بهره مند شوید و به محض ثبت 2 سفارش دیگر برای همان مدل گیرنده به هر 3 نفر سفارش دهنده تخفیف یکسان و معادل 3 خرید اعطا می شود.

 

طرح تخفیفی فروش اشتراکی

با خرید 1 دستگاه GPS ، تخفیفی معادل 3 دستگاه GPS دریافت کنید!!

با کلیک بر روی ثبت نام فرم مربوطه را تکمیل کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید