شرکت تجهیزات نقشه برداری فدک نماینده انحصاری SingularXYZ در ایران

توتال استیشن

توتال استیشن نوعی ابزار نوری / الکترونیکی است که در تهیه ی نقشه ی اراضی، برداشت جزییات و پیاده کردن دقیق عوارض کاربرد دارد.
توتال استیشن دوربین نقشه برداری چیست total station

فهرست مطالب

دوربین نقشه برداری ( توتال استیشن ) چیست؟

توتال استیشن لایکا TS06  دوربین نقشه برداری
دوربین توتال استیشن

 

دوربین مساحی / نقشه برداری ( Total Station) نوعی ابزار الکترونیکی / اپتیکی بوده که در نقشه برداری امروزی برای برداشت جزئیات و پیاده کردن دقیق عوارض بر روی زمین استفاده می شود. خروجی داده های توتال استیشن ها توسط کامپیوتر های خارجی قابل خواندن هستند و فرآیند نقشه کشی زمین ها را برای انسان راحت تر کرده اند.

 

دسته بندی توتال استیشن

معادل انگلیسی دوربین نقشه برداری

معادل انگلیسی دوربین نقشه برداری عبارت TST : Total Station Theodolite و EDM : Electronic Distance Measurement می باشد که نمایانگر ترکیبی از تئودولیت الکترونیکی، فاصله یاب الکترونیکی و نرم افزار قابل اجرا در کامپیوتر است.

 

کاربردهای توتال استیشن

 

در حقیقت دوربین های نقشه برداری هر 3 عمل ترازیابی، زاویه سنجی و همچنین فاصله یابی را به صورت همزمان انجام می دهند در نتیجه به کمک این دستگاه می توان زوایا و فاصله های بین دستگاه و نقاط مورد نظر را تعیین نمود.
بیشتر توتال استیشن ها از یک منشور شیشه ای به عنوان منعکس کننده ی سیگنال EDM استفاده می کنند و به همین علت برد کارایی و فاصله یابی آن ها تا چندین کیلومتر نیز می رسد؛ از طرف دیگر بعضی دوربین ها بدون رفلکتور بوده و فقط می توانند اشیائی با رنگ روشن را تا فاصله ی چند صد متری خود شناسایی و فاصله شان را اندازه گیری کنند.

 

نقشه برداری معدن

توتال استیشن ها ابزار اصلی بررسی در نقشه برداری داخل معدن ها هستند. به کمک این دوربین ها می توان فاصله ی دقیق تا دیواره های تونل ها، کف و سقف را اندازه گرفت.

 

ساختمان سازی

از دوربین های نقشه برداری در مراحل مختلفی از ساختمان سازی می توان بهره برد، از جمله : طراحی و شناخت اولیه از زمین، پیاده سازی فوندانسیون، گود برداری و جانمایی راه پله و آسانسور، بازسازی و تغییرات اعمال شده پس از ساخت و ساز و…
در کنار موارد گفته شده این دستگاه در حوزه هایی مانند نقشه برداری صنعتی، هواشناسی، شرکت های بیمه و اداره پلیس برای بازسازی صحنه حادثه و جرم نیز استفاده می شود.

 

توتال + GPS

 

در بعضی از دوربین های نقشه برداری فناوری GPS  و توتال با هم ترکیب شده اند که بتوان در یک دستگاه از تکنولوژی هر دو آنها استفاده کرد. در ترکیب این دو فناوری سعی در بهره وری حداکثری از مزایا و اجتناب از تاثیر معایب هر دستگاه شده است.

 

دسته بندی GPS

 

انواع توتال استیشن

 

توتال استیشن سینگولار توتال استیشن سینگولار توتال استیشن سینگولار توتال استیشن سینگولار

فهرست مطالب

نرم افزار ها

SingularSurv اولین نسخه
نسخه 2.9.0 SingularSurv
SurPro
X-Survey

دستور العمل ها

طرح فروش اشتراکی

این طرح تخفیفی شما را با خرید تنها یک محصول از تخفیف خرید 3 محصول همزمان بهره مند می سازد.

شما تنها با تکمیل کردن فرم زیر بعد برای محصول/ محصولات مورد نظر خود می توانید از این تخفیف بهره مند شوید و به محض ثبت 2 سفارش دیگر برای همان محصول/محصولات به هر 3 نفر سفارش دهنده تخفیف یکسان و معادل 3 خرید اعطا می شود.

 

طرح تخفیفی فروش اشتراکی

با خرید 1 محصول تخفیفی معادل 3 محصول دریافت کنید!!

با کلیک بر روی ثبت نام فرم مربوطه را تکمیل کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید