شرکت تجهیزات نقشه برداری فدک نماینده انحصاری SingularXYZ در ایران

بلاگ

در این صفحه سعی کرده ایم تا مطالب گوناگونی را در حوزۀ نقشه برداری برای شما گردآوری کرده و در آموزش کارکرد دستگاه ها (در قالب مقاله ی تصویر محور و همچنین ویدیو های آموزشی)، آشنایی با مفاهیم و تجهیزات و معرفی شاخه ها و کاربرد های مهندسی نقشه برداری برای شما منبع معتبری از مقالات باشیم.

تسطیح اراضی چیست؟ عملیات تسطیح اراضی

تسطیح اراضی چیست؟

تغییر در وضعیت پستی و بلندی های زمین (توپوگرافی) و مناسب نمودن آن برای اجرای پروژه های مختلف عمرانی در اغلب موارد امری الزامی است. در کشاورزی ــ به خصوص در مواردی که آبیاری به روش سطحی انجام میشود ــ این تغییر از اهمیت ویژهای برخوردار است. یک زمین با شکل مناسب نه تنها موجب گسترش یکنواخت آب و در نتیجه بالا بردن راندمان آبیاری می گردد، بلکه دیگر فعالیتهای زراعی (کاشت، داشت و برداشت) را آسان می سازد.
تسطیح یک اصطلاح کلی است و به تمام عملیات هموار نمودن و شیب دادن به زمین اطلاق می شود. به عبارت دیگر تسطیح کردن به عملیاتی گفته می شود که طی آن سطح طبیعی زمین به یک سطح صاف بدون شیب و یا با شیب ثابت تغییر می یابد. اما اغلب تسطیح زمین در کشاورزی به منظور ایجاد سطحی صاف با شیبی متناسب با روش آبیاری انجام میشود.

ادامه
ترفیع و تقاطع در نقشه برداری توتال استیشن

ترفیع و تقاطع در نقشه برداری

ترفیع و تقاطع دو عملیات برداشت نقاط در نقشه برداری هستند که با توجه به شرایط عارضه و نقاط معلوم باید یکی از این روش ها را عملی کرد. روش ترفیع در عمل عکس تقاطع است و در واقع در روش ترفیع از یک نقطه ی مجهول به چند نقطه ی معلوم نشانه روی می کنیم و در روش تقاطع از چند نقطه ی معلوم به نقطه ی مجهول نشانه روی می کنیم.

ادامه
GDOP چیست VDOP PDOP

DOP چیست؟ (GDOP، PDOP، …)

تمامی عواملی که در تعیین موقعیت ماهواره ای به کمک جی پی اس شرکت دارند، اعم از ماهواره، جو زمین، شرایط محیطی و خود گیرنده جی پی اس می توانند دچار خطا شوند، بنابراین شناخت منابع خطا و راه های بهبود اثر آن ها می تواند به ما در بدست آوردن مختصات دقیق کمک شایانی کند.
DOP یا میزان رقیق شدگی پراکندگی ماهواره ها، یکی از ضریب های تعریف شده جهت شناسایی بهترین آرایش ماهواره ای می باشد، در ادامه به توضیح عملکرد و توضیح مقادیر آن می پردازیم.

ادامه
توتال استیشن دوربین نقشه برداری چیست توتال استیشن تجهیزات نقشه برداری سینگولار گیرنده جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz total station

توتال استیشن

توتال استیشن نوعی ابزار نوری / الکترونیکی است که در تهیه ی نقشه ی اراضی، برداشت جزییات و پیاده کردن دقیق عوارض کاربرد دارد. با ورود دستگاه هاى اپتيک الکترونيکى به عرصه نقشه بردارى به تدريج منشور جاىگزين شاخص شده و بدين ترتيب علاوه بر سادگى کار عامل دستگاه و نويسنده، سرعت و دقت بيشترى نيز تضمين شده است. همچنين پس از توليد اطلاعات، امکان انتقال سريع و دقيق به رايانه فراهم مى شود.

ادامه
گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Y1 سینگولار singularxyz

گیرنده جی پی اس چیست؟

با پيشرفت معجزه آساى علوم و فنون و ورود فن آورى هاى جديد در قلمرو فعاليت هاى علمى و نظامى و اکتشافى دنياى متحول امروزى روش هاى مکان يابى سنتى و قديمى جوابگوى نيازمندى هاى ناوبرى نظامى نبود، از اين رو دانشمندان علوم نظامى براى تأمين مقاصد خود ماهواره هايى را به فضا فرستادند وگيرنده هايى اختراع و بر روى ناوهاى دريايى و هواپيماهاى نظامى نصب کردند تا درهر نقطه از سطح زمين و در هر زمان دلخواه بتوان موقعيت آن نقطه را (برمبناى يک سيستم تعیین موقعیت جهانى – GPS – تعريف شده) تعيين نمود.

ادامه
گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Y1 سینگولار singularxyz

پکیج آموزشی کار با گیرنده مولتی فرکانس Y1 سینگولار

جی پی اس مولتی فرکانس Y1 نرم افزار منحصر به فرد و سازگار با گوشی های موبایل اندروید به نام SingularSurv طراحی کرده است که در این بخش برای شما ویدیو های آموزشی آن را به طور کامل قرار داده ایم. شما پس از اتمام تماشای این ویدیو ها باید تنظیمات اولیه ی گیرنده مولتی فرکانس Y1 و نرم افزار آن را به خوبی فرا گرفته باشید.

ادامه
کاربرد NFC در نقشه برداری - جی پی اس مولتی فرکانس

NFC در نقشه برداری

NFC (Near Field Communication) نوعی تکنولوژی برقراری ارتباط بی سیم بوده که با توجه به نام آن، تنها در زمینه ی ارتباطات حوزۀ نزدیک کاربردی است. در این مطلب به نحوه اتصال کنترولر و گیرنده از طریق NFC و همچنین کاربرد های NFC به طور مختصر اشاره می شود.

ادامه
پیمایش در نقشه برداری چیست؟

پیمایش در نقشه برداری

در واقع پیمایش یکی از روش های تعیین مختصات دو بعدی (x,y) نقاط می باشد که در آن با استفاده از نقاط معلوم و انجام مشاهدات زمینی بین نقاط مجهول (اندازه گیری طول و زاویه) و در نهایت انجام یک سری محاسبات، می توان مختصات نقاط مجهول را در سیستم مختصات نقاط معلوم به دست آورد.

ادامه
تجهیزات نقشه برداری فدک گیرنده جی پی اس مولتی فرکانس سینگولار singularxyz Y1

نقشه و نقشه برداری

به مجموعه ی عملیاتی که برای تعیین و یا نمایش نقاط و عوارض سطح زمین با رعایت فاصله ها، زوایا و امتداد آن ها نسبت به یکدیگر انجام می شود، نقشه برداری می گویند.

ادامه
بهترین گیرنده جی پی اس مولتی فرکانس راهنمای خرید جی پی اس مولتی فرکانس بهترین گیرنده ماهواره ای سینگولار singularxyz Y1

راهنمای خرید گیرنده جی پی اس مولتی فرکانس

با توجه به تنوع در ویژگی ها و امکاناتی که امروزه گیرنده های ماهواره ای ارائه می کنند، شناخت بخش های مختلف این دستگاه ها کمک شایانی به انتخاب هر چه بهتر و مطمئن تر شما کمک می کند.

در این مقاله قصد داریم راهنمایی کامل و جامع درباره خرید یک دستگاه گیرنده جی پی اس مولتی فرکانس به شما ارائه دهیم و در پایان چند نوع از بهترین گیرنده های همه کاره بازار را، متناسب با بودجه شما معرفی کنیم.

ادامه

خطای چند مسیری (MultiPath / مولتی پت) چیست؟

خطای مولتی پت (multipath) هنگامی رخ می دهد که سیگنال ها در مسیر حرکت خود به سمت گیرنده با موانع و یا سطوح انعکاس دهنده ای روبرو شوند که مسیر حرکت آن ها را دچار شکستگی و اختلاف می کند. هنگام رسیدن این امواج جدید (شکسته شده) به گیرنده جی پی اس، پردازشگر های جی پی اس در تشخیص موقعیت قرارگیری ماهواره ها و در نتیجه موقعیت نقطه ی مورد نظر دچار اشکال شده و مختصات حقیقی با مختصات به دست آمده اختلاف دارد.

ادامه

نرم افزار ها

گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz Y1
SingularSurv
نرم افزار نقشه برداری جی پی اس مولتی فرکانس گیرنده مولتی فرکانس survey master
Survey Master
گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz Y1
SurPro
گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz Y1
نرم افزار کابل های تخلیه
گیرنده مولتی فرکانس سینگولار جی پی اس مولتی فرکانس Singularxyz Y1
X-Survey

دستور العمل ها

طرح فروش اشتراکی

این طرح تخفیفی برای گیرنده های GPS فعال بوده و در صورت خرید یک GPS شما تخفیفی برای 3 گیرنده از ما دریافت می کنید.

شما تنها با تکمیل کردن فرم زیر بعد برای GPS مورد نظر خود می توانید از این تخفیف بهره مند شوید و به محض ثبت 2 سفارش دیگر برای همان مدل گیرنده به هر 3 نفر سفارش دهنده تخفیف یکسان و معادل 3 خرید اعطا می شود.

 

طرح تخفیفی فروش اشتراکی

با خرید 1 دستگاه GPS ، تخفیفی معادل 3 دستگاه GPS دریافت کنید!!

با کلیک بر روی ثبت نام فرم مربوطه را تکمیل کرده و منتظر تماس همکاران ما باشید