تعمیر و نگهداری و کالیبراسیون بر مبنای پایش منظم وضعیت تجهیزات، استراتژی جدید تعمیر و نگهداری می باشد که مقبولیت گسترده ای در صنعت جهانی به ویژه تجهیزات ژئوماتیک کسب نموده است. به کارگیری این روش سبب کاهش چشمگیر در هزینه های تعمیر و نگهداری، کاهش زمان توقف پروژه ها و افزایش راندمان و بهره وری می گردد. همچنین خسارات و خرابی های احتمالی دستگاه ها به شدت کاهش می یابد.

در این روش به جای تعمیر و کالیبراسیون ادواری، پایش وضعیت دستگاه از لحاظ عملکرد به صورت پیوسته انجام می شود و اگر دستگاه نیاز به تعمیر و کالیبراسیون داشت انجام خواهد شد. همچنین با ثبت سوابق وضعیت دستگاه و تحلیل داده ها می توان به زمان بندی بهینه تعمیر و نگهداری مبتنی بر قابلیت اطمینان RCM دست یافت. در Condition Monitoring ، پارامترهای کلیدی و مشخصه سلامت دستگاه اندازه گیری و ثبت می شود. هرگونه تغییر در وضعیت دستگاه از روی تغییر در علائم مشخصه آن شناسایی و در صورت لزوم نسبت به تعمیر آن اقدام می شود. در Condition Monitoring از علائم مشخصه مختلف مانند عملکرد سیستم H.V، سیستم الکترونیک، پیچ ها، قطعات اپتیک دقت خروجی ها، سیستم انتقال داده ها و … استفاده می گردد. تجهیزات و ابزارآلات به کار گرفته شده در بخش تعمیرات و کالیبراسیون شرکت فناوری تجهیزات زمینی فدک دارای استانداردهای لازم و دقت های کافی و همچنین treable می باشند.

کارشناسان و تکنسین های این بخش با بهره مندی از جدیدترین روش های علمی در کنار سال ها تجربه و تخصص در زمینه تعمیر و کالیبراسیون انواع توتال استیشن، GPS، تئودولیت، ترازیاب، باطری و شارژر، تجهیزات نظامی و سایر تجهیزات ژئوماتیک و اپتیک آمادگی دارند ضمن ارائه خدمات در کلیه موارد ذکر شده مشاوه های لازم در خصوص پایش تجهیزات را به شما ارائه دهند.

© تمامی حقوق این سایت برای شرکت تجهیزات زمینی فدک محفوظ می باشد